Likier Acqua di Cedro – cytrynki jakie lubie

Likier Acqua di Cedro – Tak, tak, tak …. to mały klejnot z Włoch, o czym muszę Wam opowiedzieć. Dostałam w prezencie, butelka jest prawie pusta i chcę więcej !!!!

Acqua de Cedro likier z firmy Nardini wytwarzany jest z żółtych owoców przypominających cytryny.

 

Nardini opisuje likier Acqua di Cedro jako „szlachetny kuzyn limoncello”. Chociaż jest podobny w profilu smakowym, jest bardziej wytrawny,  dzięki sokowi z tej właśnie cytrynki.

Acqua di Cedro wyprodukowana w Nardini Destilleria a Vapore – „Intensywna, krystaliczna i czysta Acqua di Cedro wydobywa świeżość owocu cytryny o intensywnym aromacie cytrusowym. Czysty, regenerujący smak, jak łagodna letnia bryza”. Opis  jest ze strony Nardini i nie mam nic do dodania. Smakuje pięknie.  Można go  pić samego na zimno, czy w koktajlu.

Warto sprawdzić stronę Nardini, gdzie można się dowiedzieć o historii rodziny Nardini i oooo tak …. są jeszcze inne liczne likiery, grappa, aperitify i gorzkie wina.

                   Grapperia Nardini

Grapperia Nardini

 

                      Najstarsza destylarnia we Włoszech, rodzinna od siedmiu pokoleń.

Czuję się w jakiś sposób zobowiązana do wypróbowania wszystkich tych produktów i podzielenia się z Wami moimi doświadczeniami .

Co za wyzwanie 🙂

Dziękuje moi kochani, za odwiedzenie mojej stronki. Jeżeli podoba wam się artykuł zostawcie komentarz….Będzie mi bardzo miło….

Napiszcie koniecznie jakie lubicie likiery……

 

x x x 

Sylwia

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »