Herbatka inna niż wszystkie – Czystek/moda na zdrowe życie

Zielona herbata zawsze jest modna. Istnieje jednak herbatka dużo mniej popularna, ale za to bardziej bogata w przeciwutleniacze. To herbatka z czystka (Cistus Incanus). Czystek zawiera więcej antyoksydantów niż zielona herbata.  Nie ma żadnych skutków ubocznych i działa silniej na system immunologiczny.

Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka. Herbatkę z czystka mogą pić przy tym również dzieci, już od 3 miesiąca życia. Znakomicie smakuje z dodatkiem miodu i sokiem z cytryny.

Herbata z czystka :

  •  Jest niezwykle bogata w polifenole. Jest  idealną rośliną, kiedy chcemy wzmocnić odporność. Picie naparu z czystka pozwala szybciej pozbyć się przeziębień i grypy oraz zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych.
  •  Mężczyzną cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.
  • Oczyszcza organizm z toksyn, umożliwiając skuteczny detoks – polecana jest szczególnie palaczom oraz osobom żyjącym w dużych, zanieczyszczonych miastach.
  • Ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe,antygrzybicze,przeciwzapalne oraz  działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).
  • Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
  • Regularne picie naparu z tej rośliny odmładza i zapobiega pojawianiu się zmarszczek – neutralizuje wolne rodniki.
  • Działa na krętka wywołującego boreliozę. 
  • Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej.  Działa również wybielająco na zęby.
  • Czystek zmienia zapach naszego ciała – działa jak antyperspirant.

Jak pić czystek?

Czystek dostępny jest w formie suszonego ziela, z którego przyrządza się napar. Listki i kwiaty należy zalać gorącą wodą i zaparzyć przez kilka minut(czubatą łyżeczkę) .  Niezbędne jest regularne picie herbaty z czystka codziennie.

 

Jeśli jeszcze herbatki z czystka nie próbowaliście, to zachęcam.

Napiszcie koniecznie jeśli już spróbowaliście….

 

wellness+p2+small

wellness+p1+small

IMG_2845

IMG_2843

 

 

2 komentarze

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »